Login
Najděte mi nová kola

Přihlásit se k odběru

Přihlaste se k odběru novinek a neuniknou vám žádné nové modely.


Parametry u alu kol pro Lada NIVA

Vezměme si například kolo Dotz Pharao . Dotz je název firmy , která alu disk vyrábí, Pharao je konkrétní model disků od výrobce Dotz. Z parametrů 6x15 první číslo označuje šířku ráfku v palcích, písmeno označuje tvar profilu ráfku ( najčastejší je x = hluboký prolis ) a druhé číslo označuje průměr ráfku kola v palcích, tedy faktickou velikost kola. Další údaj se týká děr na šrouby. Prvmí číslo označuje počet děr v disku, druhé číslo průměr roztečové kružnice děr. Následujícím údajem je ET45. ET označuje, že nasledující číslo se týka zálisu, číslo za tím vyjadřuje přesný zális v milimetrech.

Tyto údaje jsou velmi důležité, protože ovlivňují, zda kola na vozidlo Niva vůbec bude možné konstrukčně nasadit. Jaký rozměr pneumatik pro vaše nová kola pro Lada NIVA zjistíte na Pneuteka.cz. Třeba je však dbát také na předepsané rozměry kol od výrobce vozidla (Lada), případně si nechat kola zapsat do technického průkazu vozidla. Všechny alu kola uvedené na tomto portálu pro Lada NIVA lze do TP zapsat.

jaký rozměr alu kol pro Lada NIVA vybrat?

Z našeho konfigurátoru můžete vybrat jakékoliv disky a budou pasovat. U rozměrů, které nejsou uvedené ve velkém TP vašeho vozidla je nuné je tam nechat zapsat na základě typového listu, který si vyžádáte u prodejce vozidla. Je tedy možné koupit i kola, které v TP nemáte. Rozměry kol v TP najdete zde: Pozn: V TP nenajdete rozteč děr - ta je u jednotlivých modelů Niva vždy stejná a najdete ji u každého kola na tomto webu.

Alu kola Lada NIVA

Jen kola homologovaná pro provoz v ČR na voze Lada NIVA .

1. Vyberte váš model vozidla Lada NIVA

2. Vyberte požadovaný rozměr kol