Login
Najděte mi nová kola

Přihlásit se k odběru

Přihlaste se k odběru novinek a neuniknou vám žádné nové modely.


Parametry u alu kol pro Ssangyong ACTYON

Vezměme si například kolo Dezent M . Dezent je název firmy , která alu disk vyrábí, M je konkrétní model disků od výrobce Dezent. Z parametrů 7x16 první číslo označuje šířku ráfku v palcích, písmeno označuje tvar profilu ráfku ( najčastejší je x = hluboký prolis ) a druhé číslo označuje průměr ráfku kola v palcích, tedy faktickou velikost kola. Další údaj 5x130 se týká děr na šrouby. Prvmí číslo označuje počet děr v disku, druhé číslo průměr roztečové kružnice děr. Následujícím údajem je ET43. ET označuje, že nasledující číslo se týka zálisu, číslo za tím vyjadřuje přesný zális v milimetrech.

Tyto údaje jsou velmi důležité, protože ovlivňují, zda kola na vozidlo Actyon vůbec bude možné konstrukčně nasadit. Jaký rozměr pneumatik pro vaše nová kola pro Ssangyong ACTYON zjistíte na Pneuteka.cz. Třeba je však dbát také na předepsané rozměry kol od výrobce vozidla (Ssangyong), případně si nechat kola zapsat do technického průkazu vozidla. Všechny alu kola uvedené na tomto portálu pro Ssangyong ACTYON lze do TP zapsat.

jaký rozměr alu kol pro Ssangyong ACTYON vybrat?

Z našeho konfigurátoru můžete vybrat jakékoliv disky a budou pasovat. U rozměrů, které nejsou uvedené ve velkém TP vašeho vozidla je nuné je tam nechat zapsat na základě typového listu, který si vyžádáte u prodejce vozidla. Je tedy možné koupit i kola, které v TP nemáte. Rozměry kol v TP najdete zde: Pozn: V TP nenajdete rozteč děr - ta je u jednotlivých modelů Actyon vždy stejná a najdete ji u každého kola na tomto webu.

Alu kola Ssangyong ACTYON

Jen kola homologovaná pro provoz v ČR na voze Ssangyong ACTYON .

1. Vyberte váš model vozidla Ssangyong ACTYON

2. Vyberte požadovaný rozměr kol